Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od fapeko »

Zdravím přítomné , naskytla se mi možnost koupě Dněpra z Ukrajiny , ale absolutně nevím co mám dělat , jestli mám motorku převést přes hranice po vlasní ose nebo naloženou komplení na vozíku anebo ji mám částečně rozebrat . Jedná se mi ohledně cla atd. nevím jak to tam u nich chodí na hranicích . Jo a motorka je na Ukr. papírech
Pokud máte někdo zkušnosti s dovozem moto. z téhle země rád se dozvím nějaké informace ;)
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
drumbas
Příspěvky: 382
Registrován: 26 bře 2011, 11:38
Bydliště: okoli ostravy

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od drumbas »

když ja sem kupoval kačko tak motorka byla cela od bahna
na dotaz proč je to tak zasviněne mi překupnik řekl že ukrajinci jely s těma motorkama mimo hranici pry by je jinač nepustily
že pry když jedeš z ukrajiny žigulem spatky tě pusti jenom zase s žigulem
a co se tyče cla tak myslim že se clo plati až u nas
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od veverka »

Jo, evidujou si na hranicích, jakým způsobem přecházíš a stejným se musíš vrátit, minimálně při přechodu na Ukrajinu. Abys tam náhodou neprodal auto nebo motorku "načerno". Jak to je ale zpátky, když tam jedeš s autem a zpátky s motorkou na vleku a máš doklady vpořádku, to netuším. Asi bych si, s ohledem na jejich zvyky na hranicích, vzala radši spacák.
Clo se na některý věci nevztahuje, pokud vím, alespoň třeba náhradní díly v autě se převážet daj, ale nevím o nikom, kdo by takhle vezl z Ukrajiny celou motorku.
белка
"hydroveverka"
Vici
Příspěvky: 264
Registrován: 25 úno 2011, 00:16

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od Vici »

Bavil jsem se kdysi s člověkem co motorky z Ukrajiny vozí a prý je to čím dál tím větší problém. Obzvláště pokud se jedná o motorky ruské výroby. Prý kvůli národnímu dědictví. Proto dnes už nevozí eMky, Káčka, Dněpry apod. ale hlavně plochodrážní Jawy a krosové Čz, kterých je tam prý taky mraky. Jinak říkal že jsou dva způsoby jak dovézt celou motorku. Uplatit to na hranicích, což je vždy spojené s velkým rizikem a navíc prý poslední dobou neví co by chtěli. Nebo motorku rozebrat a rám nebo rámy PŘEŘÍZNOUT a přivézt to jako hromadu šrotu a ND.
M-72, 1952
Uživatelský avatar
Mira3.0.9
Příspěvky: 285
Registrován: 20 led 2011, 22:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od Mira3.0.9 »

Me dovezl mého Urala jeden ukrajinec z brna.A poidal,ze to dela ttak,ze priveze motorku k hranicim na voziku.Pak ji sunda.Manzelka prejede hranice s autem + vozik a on prejede hranice na motorce.Pak zase nalozi a mazou k nam.ale jezdi pres polsko.Můj Ural je od puvodního domova 1800km:-))
Ural M66 rv.1972
bez hnané sajdy.
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od fapeko »

pavel3.0.9 píše:Me dovezl mého Urala jeden ukrajinec z brna.A poidal,ze to dela ttak,ze priveze motorku k hranicim na voziku.Pak ji sunda.Manzelka prejede hranice s autem + vozik a on prejede hranice na motorce.Pak zase nalozi a mazou k nam.ale jezdi pres polsko.Můj Ural je od puvodního domova 1800km:-))
No tak nejak to chci aji ja udelat ale nevim co reknou nato ze jsem cech na Ukrajinske motorce, ikdyz budu mit od majitele plnou moc na uzivani motorky :lol:
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
jarouš

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od jarouš »

Ahoj. já přivez už 2 dněpry z UA takto: První na dvakrát, rozebranej, poprvý sajdu - bez problemu, podruhy motorku, zaházenou věcma, 100uah v pasu a ok. madaři mě to nechali vyskládat, ale po prohlídce vše ok. Podruhý jsem tam měl celý káčko. strašnej problem, takže rám jsem musel nechat v UA, zbytek bez problémů. pdruhý jemnom rám pod věcma. bez problémů. třetí bych vezl - provést rám pod věcma, a pak zbytek, ale je to dle celníka. někdo vás pustí, jenom nakoukne do kufru, jinej prudí jak blázen. jinak přes den bývaj krotší - maj víc práce.
Návštěvník

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od Návštěvník »

Fapeko, nechceš sem prosím napsat jak ti to tenkrát s motorkou dopadlo?
Ovšem jestli už to tady někde není :)
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak převézt Dnepra z Ukrajiny a vyhnout se clu??

Nový příspěvek od fapeko »

Jsi trochu mimo ne ???? Tady neni fakebuk abych si tady vyplakaval sve srdicko jak jsem poctivy vul ,ze jsem nedal celnikovi 100 dolaru uplatek,protoze jsem nemel v poradku dovozove papiry a proto jsem nic nedovezl.
Projel jsem v minulosti celou evropou a tam by jsi si to urcite nedovolil davat treba frantikovi nejaky uplatek ,ale je mozne ze ty mas na to koule a nejakeho celnika hned vyfakujes kdyz zacne do tebe cypovat
Jinak hodne lidi to vi jak jsem dopadl a predal jsem sve zkusenosti dale
.
Priste se prosim podepis
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Odpovědět