!!! Padělání dokladů prodejci z Polska v ČR !!!

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

!!! Padělání dokladů prodejci z Polska v ČR !!!

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Upozorňuji všechny dovozce (tím myslím i jednotlivce, kteří si kupují tady v ČR ještě neregistrované motocykly) na padělky dokumentů vydávaných mojí firmou.

Tyto doklady byly zjištěny na registrech vozidel při registraci.
Bylo o tom informováno Ministerstvo dopravy ČR a všechna registrační místa v ČR.
Pokud vám tedy "prodejce" nabízí motocykl s takovým dokladem (Výpis z technických údajů vozidla), jakoby mnou vydaným, jedná se o padělek a na registračním místě bude zabaven a oznámen PČR.

Potvrzení/výpisy již zveřejňuji pouze nahráním do registračního systému Ministerstva dopravy ČR.
Kupující (registrující) dostane pouze potvrzení o vydání tohoto výpisu, které potom předloží při registraci.
Úředník si potvrzení/výpis dle VIN najde a potřebné údaje dle něj doplní.

Všechna registrační místa byly/budou upozorněna Ministerstvem dopravy ČR, aby v případě registrace motocyklů značek Dněpr a Ural postupovala zvláště obezřetně.
Veškeré informace si mohou u mě kdykoliv online ověřit.

Padělání dokladů je trestným činem.
Podávám již trestní oznámení na Polici ČR.
Např. dnešní: K-750, VIN: 86777

Dále jsem dle zákona povinen oznamovat padělání výrobních čísel.
Tento problém se začal stále více objevovat a nepočítejte s možností registrace takových vozidel.

A moje rada?
Odpovědnost při dovozu/koupi takového motocyklu je na vás, kupujících.
Pokud zjistíte před koupí na motocyklu jakékoliv nesrovnalosti, nekupujte, i když pojedete s prázdným přívěsem zpět.

K tomuto tvrdému postupu jsem bohužel nucen přistoupit až nyní, situace je neudržitelná.
Další stadiem bude ukončení vydávání jakýchkoliv potvrzení/výpisů (nemám povinnost tak činit), na což bohužel doplatí seriózní prodejci i kupující.
I když jsem dovozcem nových vozidel, proti dovozu ojetin nic nemám a jsem rád, že se k nám dostanou mnohdy krásné "zánovní" stroje a proto to podporuji.
Děkuji za pochopení.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Odpovědět