Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahraničí

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahraničí

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Jako akreditovaný dovozce značek Dněpr a Ural vydávám pro potřeby registrace ojetého vozidla v ČR při dovozu ze zahraničí "Výpis z technických údajů vozidla, podléhajícího registraci".

Tento dokument slouží jako základ pro absolvování technické prohlídky na STK při dovozu ze zahraničí.
Lze jej vypracovat pro jakýkoliv motocykl Dněpr nebo Ural od roku výroby 1942.
Pozor, tento dokument nezaručuje, že se vám podaří motocykl zaregistrovat! Možnosti registrace vámi vybraného motocyklu si ověřte nejlépe ještě před vlastním dovozem na svém registru vozidel (např. předložením kopie zahraničního technického průkazu).

Cena: 2.700 Kč vč. DPH (PPL na dobírku)

Pokud máte o vydání potvrzení zájem, pošlete mě prosím e-mail, obratem obdržíte veškeré informace.

Pozor, toto se týká i motocyklů, ke kterým chcete získat "Průkaz historického vozidla" (veteránské značky) - nové vlákno:
https://www.uralforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=2709
Naposledy upravil(a) Pavel Kučera dne 08 led 2024, 09:26, celkem upraveno 13 x.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Jirka-MT9
Příspěvky: 871
Registrován: 08 úno 2011, 02:07
Bydliště: Janovice nad Úhlavou

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Jirka-MT9 »

Velmi záslužná činnost Pavle - děkujeme.
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Je potřeba podpořit zprovoznění jakéhokoliv rusa na našich silnicích :D.
Mám ale občas (častý) problém, že tím zlým, kdo novému nadšenému majiteli řekne, že jeho stroj nelze na normální RZ (SPZ) dostat, ačkoliv mu to "jeho" s lehkým přízvukem mluvící prodejce zaručeně potvrdil, jsem já. Kurňa, to je přece práce toho, kdo mu to prodává!
Proto ta poznámka, že je potřeba si vše ověřit na registru předem.

Tedy slovy klasika:
ověřovat si, ověřovat si, ověřovat si

... možná to řekl jinak, nevím, už je to dlouho :lol:
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Peterka
Příspěvky: 76
Registrován: 08 úno 2015, 14:17
Bydliště: Plumlov a Hanušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Peterka »

8-) Zdravím , jen takový technický dotaz - proč některé stroje jdou přihlásit a některé né ? A co kromě technického průkazu ještě potřebuji k přihlášení na RZ ? Děkuji za info . Jen abych věděl , než se o to půjdu snažit ;)
Dněpr 12 - r.v. 1983
Jawa 175 Special - r.v. 1938
Yamaha WR 450 F- r.v. 2008
Suzuki Intruder M1800 R2 - r.v. 2009
Aprilia Dorsoduro 1200 - r.v. 2011
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Re: Peterka

Prosím přečtěte si aktuální vyjádření Ministerstva doprav\y ČR, je to tam jasně vysvětleno:
http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... ojetin.htm

Jinak další informace:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... z+vozidel/

https://portal.gov.cz/portal/obcan/situ ... html#obsah

Veškeré další informace k dovozu ojetého vozidla ze zahraničí (postup, potřebné doklady) Vám podají na Vašem registru vozidel, je to jejich práce a jsou za to placeni. A protože to je na každém registru jinak, bohužel, navštivte registr vozidel dle Vašeho trvalého bydliště.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Jarda »

Ano,to je velmi zasluzna cinnost,ale co takhle se vice zabyvat dovozem ojetych Uralu,treba i 650 kde cena byva casto petimistna a vyhovuje tak i chude delnicke tride,protoze jak zaznelo v dokumentu o tovarne Ural,z noveho Uralu se stalo luxusni zbozi a s ruznymi inovacemi a zvysujici se cenou se okruh potencionalnich zakazniku dle meho nazoru velmi zmensuje,az jednoho dne bude tento motocykl pro hornich 10 tis.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Michal »

Jarda> Vozidla z Německa nebo jiného státu EU si snadno dovezete a přihlásíte sám. Spousta z nás to tak běžně dělá. Vraky z Ukrajiny si od polských šmelinářů můžete také snadno koupit sám, ale na bílé značky přihlásit nejdou. Nevím co byste chtěl víc. Pokud se vám nechce absolvovat papírování a dopravu, spousta firem tuto službu nabízí, postup je u motorky stejný jako u auta. Pokud čekáte, že vám to někdo doveze pod nos, opraví a poskytne záruku a své jméno na stroj, co byl ne zrovna spolehlivým už z výroby a nepřisadí si značnou částku k ceně, tak to jste spadl z višně.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Lucasbiker »

Zdravím Pavle, chci se zeptat, je teoretická možnost získat povolení k zápisu alternativního rozměru pneu v TP u motocyklu K-750 r.v. 69? Mám psáno jen 3.75x19, ale potřeboval bych dopsat ještě 4.00x19, jelikož kloudné pneu se v rozměru 3.75 nedají sehnat. Děkuji.
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Lucasbiker píše:Zdravím Pavle, chci se zeptat, je teoretická možnost získat povolení k zápisu alternativního rozměru pneu v TP u motocyklu K-750 r.v. 69? Mám psáno jen 3.75x19, ale potřeboval bych dopsat ještě 4.00x19, jelikož kloudné pneu se v rozměru 3.75 nedají sehnat. Děkuji.
Jasně, je potřeba to udělat co nejdřív. Na STK s tím trápí čím dál víc, pneu 3.75 x 19 se již nevyrábí a jim je to samozřejmě jedno (bohužel mají pravdu).
Vydávám na přání potvrzení o variabilním použití pneumatik 4.00 x 19 na všech nápravách.
Je potřeba e-mailem poslat naskenované obě strany TP.

Cena 700 Kč vč. DPH (PPL na dobírku).
Někdy je to obratem, občas se k tomu dostanu během 14 dní.

Informace k "Žádosti o zápis změn údajů v registru silničních vozidel" jsou zde:
https://portal.gov.cz/portal/obcan/situ ... html#obsah

V příloze je formulář, který musíte vyplnit samozřejmě před příchodem k přepážce, jinak vás vyloučí a pošlou vás jej vyplnit k pultíku a vy si znovu vystojíte frontu. Pozor - vytisknout oboustranně na jeden list A4. Většinou, tedy pokud udržím myšlenku, přikládám prázdný formulář k vydanému potvrzení v akci dnes zdarma.
Přílohy
Zadostozapiszmenudajuzregistrusilnicnichvozidel.pdf
(192.03 KiB) Staženo 391 x
Naposledy upravil(a) Pavel Kučera dne 20 led 2020, 10:12, celkem upraveno 6 x.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Jarda píše:Ano,to je velmi zasluzna cinnost,ale co takhle se vice zabyvat dovozem ojetych Uralu,treba i 650 kde cena byva casto petimistna a vyhovuje tak i chude delnicke tride,protoze jak zaznelo v dokumentu o tovarne Ural,z noveho Uralu se stalo luxusni zbozi a s ruznymi inovacemi a zvysujici se cenou se okruh potencionalnich zakazniku dle meho nazoru velmi zmensuje,az jednoho dne bude tento motocykl pro hornich 10 tis.
No, on totiž není ojetý Dněpr nebo Ural to stejné jako VW Golf 11 řady zakoupený výhodně u tureckého odborníka na předměstí Vídně. Cokoliv se z divokého západu doveze, opravdu potřebuje takovou malou GO. je to věc svědomí a cti, vraky neprodávám a tudíž se do toho nacpe naráz jakýsi obnos, který potom samozřejmě chci po zákazníkovi. A taky poplatek za svoji práci. Tudíž se ojetiny s "Kučerovskými" cenami jeví jako nevýhodné, drahé atd. Tudíž je nikomu nenutím ;) .

Pokud si ovšem takový stroj dovezete sami, nacpete do něj většinou ty stejné peníze, jen postupně a až tehdy, když se ta věc poláme. Pokud si utracené částky budete poctivě zapisoval do sloupku v Excelu a úplně dole vykonáte sumu, dojdete k podobnému výsledku. Samozřejmě bez poplatku za práci.

A další postřeh. To, co řadový Čech, Moravák a Slezan najde na západních odborných inzertních serverech, je již přebrané zboží, o které nemají zkušení západní prodejci zájem. Jejich auta stojí s nastartovaným dieselovými motory a zapřaženými přívěsy trvale před krámem a jakmile se na netu objeví zajímavý stroj, jdou po něm. Tak rychle málokdy stihnete zareagovat, bohužel.

Úvahu na téma předražené nové Uraly si ještě promyslím a určitě zde zveřejním. Ale nečekejte, že se za ty ceny budu bít jak lev :) .
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Lucasbiker
Příspěvky: 20
Registrován: 14 zář 2013, 21:31
Bydliště: Říčany (Středočeský kraj)

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Lucasbiker »

Pavel Kučera píše:
Lucasbiker píše:Zdravím Pavle, chci se zeptat, je teoretická možnost získat povolení k zápisu alternativního rozměru pneu v TP u motocyklu K-750 r.v. 69? Mám psáno jen 3.75x19, ale potřeboval bych dopsat ještě 4.00x19, jelikož kloudné pneu se v rozměru 3.75 nedají sehnat. Děkuji.
Jasně, je potřeba to udělat co nejdřív. Na STK s tím trápí čím dál víc, pneu 3.75 x 19 se již nevyrábí a jim je to samozřejmě jedno (bohužel mají pravdu).
Vydávám na přání potvrzení o variabilním použití pneumatik 4.00 x 19 na všech nápravách.
Je potřeba e-mailem poslat naskenované obě strany TP.
Cena 500 Kč včetně poštovného, na dobírku. Někdy je to obratem, občas se k tomu dostanu během 14 dní.

Informace k "Žádosti o zápis změn údajů v registru silničních vozidel" jsou zde:
https://portal.gov.cz/portal/obcan/situ ... html#obsah

V příloze je formulář, který musíte vyplnit samozřejmě před příchodem k přepážce, jinak vás vyloučí a pošlou vás jej vyplnit k pultíku a vy si znovu vystojíte frontu. Pozor - vytisknout oboustranně na jeden list A4. Většinou, tedy pokud udržím myšlenku, přikládám prázdný formulář k vydanému potvrzení v akci dnes zdarma.
Díky za odpověď, TP co nejdříve naskenuji (snad ještě dnes) a pošlu mailem. S potvrzením od Vás už stačí zajít jen na úřad nechat zapsat údaje do TP nebo musím nejdříve na technickou s obutými pneu 4.00?
K-750 (1969) Советский мотоцикл с коляской назван Коля
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
Příspěvky: 121
Registrován: 16 úno 2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Pavel Kučera »

Re: Lucasbiker

Dále je to už jen formalita. S bumážkou zajdete na registr vozidel a necháte si tam změnu zapsat do TP.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Viki
Příspěvky: 125
Registrován: 22 led 2013, 17:43
Bydliště: Brno, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Viki »

Já než jsem ho přivez tak jsem požádal o zaslání kopie TP, byť se jednalo o stroj vyrobený 2005, všechno jsem prokonzultoval s technikem na STK, poslal mu meilem oskenovaný techničák. Druhej den jsem měl od něj potvrzený že moto půjde bez problémů přihlásit a bylo. Nic složitýho, velká ochota na STK ve Slatině :) Pak už jen dovoz STK + evidenčka a přihlášení. Borci z STK to maj zmáký. Určitě poradí.
Ural 750 "Ranger"
Jawa 353 + PAV
ČZ 487 - armádní verze
Jawa 555 vrakůvka :)
Viki
Příspěvky: 125
Registrován: 22 led 2013, 17:43
Bydliště: Brno, Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Viki »

Pavel Kučera píše:
Jarda píše:Ano,to je velmi zasluzna cinnost,ale co takhle se vice zabyvat dovozem ojetych Uralu,treba i 650 kde cena byva casto petimistna a vyhovuje tak i chude delnicke tride,protoze jak zaznelo v dokumentu o tovarne Ural,z noveho Uralu se stalo luxusni zbozi a s ruznymi inovacemi a zvysujici se cenou se okruh potencionalnich zakazniku dle meho nazoru velmi zmensuje,az jednoho dne bude tento motocykl pro hornich 10 tis.
No, on totiž není ojetý Dněpr nebo Ural to stejné jako VW Golf 11 řady zakoupený výhodně u tureckého odborníka na předměstí Vídně. Cokoliv se z divokého západu doveze, opravdu potřebuje takovou malou GO. je to věc svědomí a cti, vraky neprodávám a tudíž se do toho nacpe naráz jakýsi obnos, který potom samozřejmě chci po zákazníkovi. A taky poplatek za svoji práci. Tudíž se ojetiny s "Kučerovskými" cenami jeví jako nevýhodné, drahé atd. Tudíž je nikomu nenutím ;) .

Pokud si ovšem takový stroj dovezete sami, nacpete do něj většinou ty stejné peníze, jen postupně a až tehdy, když se ta věc poláme. Pokud si utracené částky budete poctivě zapisoval do sloupku v Excelu a úplně dole vykonáte sumu, dojdete k podobnému výsledku. Samozřejmě bez poplatku za práci.

A další postřeh. To, co řadový Čech, Moravák a Slezan najde na západních odborných inzertních serverech, je již přebrané zboží, o které nemají zkušení západní prodejci zájem. Jejich auta stojí s nastartovaným dieselovými motory a zapřaženými přívěsy trvale před krámem a jakmile se na netu objeví zajímavý stroj, jdou po něm. Tak rychle málokdy stihnete zareagovat, bohužel.

Úvahu na téma předražené nové Uraly si ještě promyslím a určitě zde zveřejním. Ale nečekejte, že se za ty ceny budu bít jak lev :) .
JJ máš pravdu, já už to psát přestal pač je to fakt, každý rok po troškách něco a ve finále celkem šupa, navíc bych riskoval že mi do deníčku vleze manželka :)
Ural 750 "Ranger"
Jawa 353 + PAV
ČZ 487 - armádní verze
Jawa 555 vrakůvka :)
Jarda
Příspěvky: 321
Registrován: 21 led 2011, 22:58
Bydliště: Pacov

Re: Potvrzení údajů pro registry vozidel při dovozu ze zahra

Nový příspěvek od Jarda »

Tak na příspěvky typu,jestli jsem spadl z višně nebudu nijak reagovat,nestojí mi za to.
V Německu se pohybuji velmi často,bohužel na dovoz nemám čas,respektive nechce se mi tím zabývat,pro mě to jsou zabité cca 4 dny.Pokud jde o sehnání Uralu 650,otázkou zůstává,na kolik by vyšla výsledná cena,což samozřejmě nejde nastřelit jen tak od boku.Mě osobně by vyhovovalo něco podobného,jak tu Pavel Kučera nedavno prodával za "Kučerovskou cenu",bohužel pořád ještě váhám,zda do Dněpra/Urala 650 jít.Jinak třeba 86tis.(nebo kolik ten Dněpr 16 stál) za dobře vypadající a alespon prvních pár měsíců fungující stroj je pro mě odpovídající cena.Vzhledem k tomu,že tyto motocykly znám,tak bych je kupoval třeba jako"soubor náhradních dílů",tudíž bez záruky.V bazaru vám taky nedají záruku na 20 let starou Felicii,tak takhle bych k tomu přistupoval já.
Pokud jde o cenu nového Urala,řekl bych,že nejlépe v Irbitu vědí,kam až z cenou mohou jít,aby prodali a zároven o kolik mohou snížit,aby vydělali.Bohužel se nejedná o desetitisícové serie,jako třeba u čínských čtyřkolek,to jistě dělá Urala tím,čím je,má to ale obrovský vliv na cenu.
Odpovědět