dovoz z Polska??

Dovozy, přihlašování na bílé nebo zelené značky, přestavby.
Pravidla fóra
Zveřejněte své zkušenosti s papírováním, ptejte se, jak co papírově vyřešit a zda to vůbec oficiálně jde.

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvekod dadis6 » 11 pro 2014, 15:21

Dovoz s Polska není problém za předpokladu že ma v Pl. platné doklady . Píše se tady hodně o dovozu z Německa je to samé od r.2012 byla změna legislativa a pokud ma platné doklady jde to.Už to tady někdo i psal .Sám se chystám koupit v Německu ale moji nerozhodnosti mě jich par uteklo těch levnějších samozřejmě. Tak hodně štěstí.
dadis6
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 pro 2014, 15:07

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvekod fapeko » 14 pro 2014, 13:03

Hoši,pište zde pls vaše osobní zkušenosti s přihlášením moto na bílé značky a né takové ty teoretické kecy že by to mělo jít přihlásit,když budu mít to a to, nebo můj kamarád má kamaráda a ten přihlásil Dněpra bez problému atd.
Tady všichni o tom jen mluví ,ale konkrétní důkaz nikdo nepřinesl krom Zuchnoffa ,který psal že se mu to podařilo po velkých problémech přihlásit na bílé značky.
Doporučuji všem teoretickým přihlašovatelům na bíle značky aby si vzali ten polský tech. průkaz a šli s ním na STK,dopravku a tam mu řeknou co k tomu ještě potřebuje aby mohl udělat dovoz do ČR a potom tady napsat jak dopadl a kolik ho to celkově stálo peněz
Dněpr moto servis Ostrava
Prodej náhradních dílů a opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
fapeko
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvekod fapeko » 18 pro 2014, 16:28

Tady přikládam výcuc z jedných int. stránek:
- O trošku jednodušší (a tentokrát i levnější) budou dovozy ze zahraničí od roku 2015. Co se týká dovozů ze států mimo EU, tam se nic nemění, ale to je takové minimum, že se tím nebudu zabývat. U dovozu ze států EU (mezi které se pro tyto účely počítá i Švýcarsko, Norsko, popř. ostatní státy, které sice nejsou členem EU, ale jsou smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru) platí, že pokud tam vozidlo bylo registrováno, bylo i schváleno, takže u nás se již nebude schvalovat technická způsobilost k provozu (takže ušetřím 1.500,- nebo 2.000,- - podle toho, jestli vozidlu byla nebo nebyla udělena tzv. globální evropská homologace), ale bude se rovnou registrovat za 800,-. Takže přijdu na úřad např. s německými (polskými)doklady (nebo jiným dokladem osvědčujícím tech. způsobilost, např. tzv. COC list, neboli Prohlášení o shodě ES), evidenční kontrolou a zelenou kartou a požádám o registraci. Jsem ale povinen doložit všechny údaje potřebné k vyplnění českého tech. průkazu a protože málokterý cizozemský doklad (a dokonce ani COC list) je obsahuje všechny, stejně asi budu muset na STK pro něco jako výpis tech. údajů. Navíc, pokud předkládám doklad v cizím jazyce, musím předložit nejen originál, ale i úředně ověřený překlad.

Více zde:http://www.k1400.cz/clanky/zivot/2013/zmeny/v_registraci.php

Takže to ještě vysvětlím nechápajícím :
Pokud si dovezeš motorku která má EU techničák a neprodávala se nikdy oficialně u nás ,tak musíš udělat jedině alternativní dovoz a to znamená ,že s tím musíš zajet do Prahy na dekru a tám ti za velký finanční obnos tu motorku změří,zváží,atd. a dodají potřebně data které požaduje naše legislativa a potom s tím můžeš zajet na STK a tam udělat dovozové papíry.
Pokud si koupíš motorku která se u nás prodávala ,tak za jistou sumu ti může oficiální dealer poskytnout ty data ,ale vše záleží na tom dealerovi jak se zachová.No prostě ty data do toho naše techničáku musí ten technik někde vzít a je mu jedno jestli je dostane z dekry nebo od dealera
Viz zde polský techničák velký(malý)a najdete mi tam ty data co naše legislativa požaduje
Techničák.JPG

Techničák 2.JPG
Dněpr moto servis Ostrava
Prodej náhradních dílů a opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Uživatelský avatar
fapeko
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava

Re: dovoz z Polska??

Nový příspěvekod Pavel Kučera » 06 úno 2015, 15:19

Poslední 2 příspěvky rozumná řeč, třeba se ledy hnuly. Opravdu to chce popadnout alespoň kopii TP toho, co si chci dovézt a na svém registru vozidel požadovat informace, co vše bude potřeba a nejlépe až potom si stroj koupit.

(skrytá reklama) Samozřejmě jako akreditovaný dovozce značek Dněpr a Ural vydávám potvrzení potřebná pro registraci ojetých motocyklů těchto značek na registrech vozidel v ČR. Cena 1.000 Kč za A4 papír, v ceně je případná podpora při "diskuzích" s registry vozidel.
SovMotCentr | Pavel Kučera
Rozhraní 75 | 569 03 Rozhraní | Česká republika
tel.: +420 461 723 746
e: info@ural.cz | w: www.ural.cz | fb: MotocyklyUral
Uživatelský avatar
Pavel Kučera
 
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 12:12

Předchozí

Zpět na Papírování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků