oprava sajdy

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

oprava sajdy

Nový příspěvek od SmokinUral »

Zdar pánové, či dámy.
Pustil jsem se do opravy lodičky, noa sice nejsem žádnej klempíř, ale překvapily mně spoje na sajdě. Renovoval jste někdo lodičku? To jako mám všecko uřezat a svařit na tupo? Však v takhle přeloženym plechu přes sebe je jasný, že to shnije... Jak jste postupovali vy?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Me2d
Příspěvky: 154
Registrován: 23 led 2011, 08:10
Bydliště: Praha východ - Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava sajdy

Nový příspěvek od Me2d »

Neporadím, ale jen pohled jednoho vola. Máš to jako veterána či jen na jízdu po poli? Pokud veterána, tak bys to asi měl opravit tak jak to bylo vyrobeno a tudíž přeplátováním a možná pertlováním, jestli pro radost a jízdy jen tak a případně občas prasit, tak je to jedno a hlavně at to drží a neteče tam, každopádně opravu doporučuji na holý plech a do záhybů natřít chelade (přípravek proti korozi, který se nedá moc sehnat ofiko, je to průmyslový prostředek a trochu kdyžtak mohu poskytnout, po 10 letech mi blatníky z avie neprohnily a nemají ani náznak :-) to jen než se ozvou odborníci a fachmani :-)
Člověk něčím švihlej bejt musí, jinak by se z toho snad i zbláznil :-)
SmokinUral
Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018, 18:05
Bydliště: Praha

Re: oprava sajdy

Nový příspěvek od SmokinUral »

No veterána.. je to káčko, no.. s tim moc parádu stejně neudělám, možná až vyroste můj klon, někdy...
Zbavit rzi by stejně znamenalo vokrájet podlahu komplet. A to když udělám a chtěl bych to vyobit jak to bylo (akorát třeba s aspoň nějakym protikoroznim opatřením), tak jak to jako přeplátuju přes sebe? Vařil jsem vždycky jenom "hezky" :lol:
Odpovědět