Startovací páka

Řešíte problém? Jak na to?
Pravidla fóra
Technické záležitosti Dněprů, Uralů, Káček a eMek.
Miras1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2018, 17:15

Startovací páka

Nový příspěvek od Miras1 »

Zdar kolegové
Mám na Vás prosbu ohledně renovace převodovky. Dávám si dohromady převodovku z M72 a něco dělám blbě ,protože startovací páka je ve špatné poloze v porovnání s tou co mám ted na motorce. Můžete mi někdo prosím poradit. Děkuji za pomoc.
Přílohy
20191117_194952.jpg
krovak.xixao
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2015, 12:28

Re: Startovací páka

Nový příspěvek od krovak.xixao »

Ahoj, nevim jestli to má Mka stejně, ale takhle podle fotky mi přijde, že máš opačně daný klínek do té startpáky. Ta díra na klínek bývá kónusová (alespoň na Dněpru to tak mám) a když ten klínek dáš obráceně tak ti startpáka bude vaklat. Pokud by tohle nepomohlo, budeš muset převodovku rozpůlit a poposadit ozubené kolečko startovacího segmentu, případně odhalit kde je jiná chyba.

Lukáš
Miras1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2018, 17:15

Re: Startovací páka

Nový příspěvek od Miras1 »

Zkusím ještě o jednu otočku tu napínací pružinu otočit. Dělám si přípravek ,abych to přetáhl a rychle zašrouboval. Díkes.
Uživatelský avatar
fapeko
Příspěvky: 1262
Registrován: 19 zář 2011, 15:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovací páka

Nový příspěvek od fapeko »

Já bych řekl, že ty imbusové zápustne šrouby M5 jsou dlouhé a dřout vnitřkem o startovací segment . Taky je důležité aby nebyla axiální vule na startovací hřídeli .Je třeba ji natlačit co nejvíce směrem k zadnímu kolu . A ještě dalších milion věci ............
Klinek ma proto naopak , protože ta start. páka je vydřená a má vůli na te hřídeli jako ....
Převodovka bez zpátečky je konstrukčně úplně jiná než zpátečková dněpří a žádné díly do něj nepasují
Dněpr moto servis Ostrava
Opravy motocyklů M72,Dněpr,Ural
604 910 545
fapeko@seznam.cz
Miras1
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2018, 17:15

Re: Startovací páka

Nový příspěvek od Miras1 »

Startovací páka je vymačkaná a nasazená pouze na zkoušku včetně blbě nasazeného klínku. Převodovku jsem celou rozdělal a zítra budu opět skládat. Zkusím zkrátit ty šrouby M5 a popřípadě budu bádat dále. Díky všem za pomoc.
Uživatelský avatar
Honda Wanderer
Příspěvky: 391
Registrován: 21 zář 2011, 07:55
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

Re: Startovací páka

Nový příspěvek od Honda Wanderer »

V tomhle nepomůže připružit napínací pružinu. Tohle je dáno dorazem v převodovce, který určuje pozici hřídele. Dá se s tím různě laborovat, nechával jsem si tyhle dorazy extra dělat s upravenými rozměry. Prostě budeš muset laborovat a zkoušet.
Don't give in without the fight!
Odpovědět