Prosím o názor na tento stroj (Dněpr sajdkára 1986)

Toužíte po Dněpru či Uralu, ale moc o nich nevíte? Zeptejte se!
Pravidla fóra
Diskutujte zde nad tím, po jakém stroji toužíte, ptejte se na cokoliv o těchto strojích.
novacek
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2018, 08:05

Prosím o názor na tento stroj (Dněpr sajdkára 1986)

Nový příspěvek od novacek »

Zdravím všechny,
už od mala se mi líbily staré sajdkáry, teď mám konečně garáž, čas a trochu peněz :D tak jsem začal hledat a narazil jsem na tohle: https://motorky.bazos.cz/inzerat/950714 ... v-1986.php

Rád bych se pustil do renovace sám, nejsem ale automechanik, spíš dokážu lakovat, něco vyvařit, přímo v motoru jsem se nikdy nehrabal, takže moje představa by byla renovace co se týče vzhledu, vyměnit co je na motorce potřeba, ale nemuset rozebírat motor (to je asi pro laika moc..).

Tak by mě zajímalo, co si myslíte o tomhle stroji, jestli to není moc velký vrak, a jestli máte někdo zkušenosti s tím pánem z Polska co to prodává.

Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Prosím o názor na tento stroj (Dněpr sajdkára 1986)

Nový příspěvek od Michal »

Na první pohled to vypadá jako průměrný Dněpr MT-16. Dovnitř nikdo nevidí.

Představa, že vyměníte pár dílů a budete jen jezdit, je zcela mylná. U těchto strojů budete mít ruce v motoru pořád, často i během vyjížďky. Dněpr je stroj, který zkušeného mechanika dotlačí k dokonalosti, ostatní k zoufalství. Zcela bez oprav a ladění nejsou ani nové Uraly, natož nekvalitní produkce SSSR.
Dobré díly na Dněpry neexistují, z těch přijatelných byly složeny exportní/vojenské kusy. Nic z toho dnes nekoupíte. U Dněpra musíte šikovně skombinovat a upravit ty špatné, aby to fungovalo. Některé díly je lepší si vyrobit. Soustruh a fréza patří k základní výbavě.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Odpovědět