Kuželové soukolí

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.

Jaký převod by jste si přáli? - prosím pouze vážné zájemce

Anketa končí za 07 lis 2011, 22:26

Originál 8/37
0
Žádná hlasování
3% silnější (pomalejší)
0
Žádná hlasování
5% silnější (pomalejší)
1
7%
7% silnější (pomalejší)
3
21%
10% silnější (pomalejší)
2
14%
12% silnější (pomalejší)
6
43%
15% silnější (pomalejší)
2
14%
více% silnější (pomalejší)
0
Žádná hlasování
rychlejší (slabší)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Peterson »

Zima je tu kazdou chvilku a tim padem BMW sajda pujde odpocivat a prijde ke slovu Ural. Urcite by se hodil ten pomaly prevod. Hybou se nejak veci, nebo jsme to nechali usnout?
Pokud na to nema nikdo cas, co kdybychom to nechali nakreslit v nejake strojarske firme?
Znate nekdo nejakou vhodnou a osvedcenou firmicku?
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Michal »

Obávám se, že práci inženýra ve strojařské firmě nezaplatíme, to by cenu za kus zdvojnásobilo.
Jenom pro příklad, za hodinu mojí práce firma vnitřně účtuje litr. A to není přepálená cena, při rozpočtení nákladů na kancl, software a další výdaje včetně živení podpůrného personálu (účetní atd.) to výjde s nulovým ziskem.

Pokud nenajdeme dobrovolníka, co Mírovu práci dodělá, nevím kolik toho už má, tak jedinou nadějí je někdo, kdo to udělá neoficiálně doma po večerech, tedy s minimálními náklady.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od matbiker »

Znovu vytahuju na slunce toto téma, bo pomalu a jistě nadchází čas oprav a úprav. Teda kromě zimních jezdců.... Já budu komplet Mt09 rozdělávat, ale a ža za X týdnů. Vytaste se někdo s volným soukolím, pošlete mi ho, nebo přivezte do Zlína, já ho zavezu do té firmy, kde se bude dělat ozubení a oni mi řeknou, jaké tam chtějí přídavky. Zbytek obkreslit je sranda....

Toto je i částečně reakce na příspěvek z Cestování, kde bylo podotknuto, že nejsme ani schopni vyrobit si soukolí....
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 270
Registrován: 15 led 2011, 00:50
Bydliště: klec u třeboně

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Míra »

Já bohužel nemám možnost soukolí změřit tak jak bylo původně v plánu, na 3d souřadnicovém stroji, takže se to bude muset zřejmě zadat jako celek s tím, že ho firma bude muset vyrobit podle požkozeného kusu. soukolí, který sem kvůli tomuto dal ke známému se mi už zase vrátilo, bohužel bez výkresu, tudíž sme zase na počátku. tím se všem omlouvám za naději, kterou sem jim dal.
Dněpr 11 solo/side
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od matbiker »

A pošleš mi ho? Já to změřím.
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Michal »

Obávám se, že změřit soukolí samotné nestačí. Potřeba je i změřit vzdálenost osy hrušky od plochy, kterou soukolí sedí na unašeči. Pak také vnitřní a vnější poloměr polohy hruškového ozubení. Tohle bude nutné oměřit ze skříně, z ozubení se toho při "přesnosti" irbitské výroby moc změřit nedá. Moje současné kuželové soukolí (r.v. 2010) má na věnci rozdílnou geometrii zubů podle natočení - pokud vymezím vůle tak aby na většině věnce zabíraly zuby středem plochy, pak ve dvou polohách (asi 4 zuby na protilehlých stranách) zabírají vnitřkem. A to dost výrazně. Prostě to soukolí vybrousili křivě, asi kvůli vůlím v opotřebeném stroji. Nicméně tento kus soukolí vydržel velmi tvrdé zacházení na Ukrajině, tak ho považuji za povedený kus a na šmajdání kašlu.

Mohu moji skříň poskytnout tak na 2 týdny na oměření. Urala mám teď rozdělaného, implantuji spojkovou lamelu z Moskviče a talířovku z Felície, tak mám na chvíli práce dost.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od matbiker »

To Michal: všechno toto co píšeš se dá oměřit na klasickém výškoměru, 3D je na to úplně zbytečné, Máme v práci celkem schopný Mitutoyo - částečně programovatelný - umí sám změřit průměr, střed vůči ploše apod. a umím na něm rozumně dělat, takže měření není problém. Teď jde o to mi důvěřovat a skříň a kolo mi poslat. Já musím napřed něco dodělat na traktoru a teprve potom půjde Ingot do dílny. Stejně by to chtělo měřit aspoň 2-3 sestavy a zprůměrovat to. Napasovat uložení apod na standardní normalizované rozměry taky není problém....
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 270
Registrován: 15 led 2011, 00:50
Bydliště: klec u třeboně

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Míra »

mám vylámané soukolí od michala, funkční dněpří soukolí, i funkční dněpří skříň navíc. všechno rozebráno a umyto, klidně ti to na oměření pošlu, dva měsíce sem byl bez toho, takže je mi to fuk. původně sem tu skříň sehnal hlavně kvůli tomu měření.
Dněpr 11 solo/side
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Michal »

Už mám zabalený balík s celou rozvodovkou, zítra ráno ho pošlu.
Míro, moje soukolí Matbikerovi prosím pošli. To si klidně může nechat, mě už k ničemu nebude.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
jean
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2011, 20:17

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od jean »

Ak sa to bude realizovať, koľko to asi bude stať? Tak, ako sa pôvodne písalo?
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od matbiker »

Cenu zatím neřešíme. Já za svůj čas nic nechci... Nakreslíme, zjistím, za kolik seženeme stal‘, poptám výrobu ozubení. Obrábění u nás a tepelné zpracování bude to nejlevnější. Myslím, že když to trošičku rozhýbem, tak do měsíce vím cenu, možná to bude dřív, ale nechci nic slibovat.
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od zdeněk »

To se mi líbí :shock:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
jean
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2011, 20:17

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od jean »

Tak vzhľadom na to, ako sa to natiahlo, pridajte si ma do zoznamu záujemcov. Myslím, že reálne to skôr ako vo februári hotové nebude.
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od veverka »

matbiker: O víkendu 12.-14.10. se budu motat na Moravě, jestli už to budeš mít změřené, mohla bych ty díly odvézt, ať ušetříme poštovné.
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
matbiker
Příspěvky: 97
Registrován: 30 srp 2011, 13:08
Bydliště: Pozděchov

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od matbiker »

Veveřice, už na tom dělám. Zítra sice jedu na servis, ve čtvrtek nevím a v pátek mám po práci italštinu, ale do příštího pátku to stoptro stihnu. V neděli ale jedu do Brna na závody, takže spíš sobota.
Přílohy
meření m.jpg
Asi MT09.
Nemůžeš? Přitvrď si a nastup!!
Odpovědět