Kuželové soukolí

Diskuze o čemkoliv
Pravidla fóra
Přátelská diskuze o čemkoliv. Žádná tématická omezení.

Jaký převod by jste si přáli? - prosím pouze vážné zájemce

Anketa končí za 07 lis 2011, 22:26

Originál 8/37
0
Žádná hlasování
3% silnější (pomalejší)
0
Žádná hlasování
5% silnější (pomalejší)
1
7%
7% silnější (pomalejší)
3
21%
10% silnější (pomalejší)
2
14%
12% silnější (pomalejší)
6
43%
15% silnější (pomalejší)
2
14%
více% silnější (pomalejší)
0
Žádná hlasování
rychlejší (slabší)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Dněprák
Příspěvky: 632
Registrován: 25 led 2011, 06:15
Bydliště: Litoměřice

Re: Nové kuželové soukolí hlavního převodu - "uralfórum sobě

Nový příspěvek od Dněprák »

Vzhledem k tomu, že je dnes pátek, tak si závazně objednávám jedno kvalitní soukolí na Dněpra 16. A to 12 %. Pokud se tedy podaří zjistit všechny údaje potřebné k výrobě.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Nové kuželové soukolí hlavního převodu - "uralfórum sobě

Nový příspěvek od Peterson »

Tak máme po uzávěrce a vypadá to, že vyhrála varianta 12% pomalejšího (silnějšího) převodu.
Jdu do toho tedy taky a rád bych získal jedno soukolí pro Urala s uzávěrkou.
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové kuželové soukolí hlavního převodu - "uralfórum sobě

Nový příspěvek od zdeněk »

Tak jsem si schválně přepočítal jak bude můj Buran jezdit s novým převodem. Na 1 už snad nebude upalovat :D Jelikož nikdy nejel po rovině víc jak 110km/h což vychází 5000 ot/min myslím si, že půjde na 4 víc vytočit díky větší síle a tak pojede těch svých 110km/h při 5766 ot/min nééé-li více. O korekci spotřeby se postará rovnotlaký Keihin :mrgreen:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
veverka
Příspěvky: 536
Registrován: 14 led 2011, 22:10

Re: Nové kuželové soukolí hlavního převodu - "uralfórum sobě

Nový příspěvek od veverka »

Mě by se líbilo, kdyby to nové soukolí maximálku trochu snížilo. Když jedeme těch 100km/h a víc, tak už začínám mluvit dost neslušně a mám chuť opustit loďku :mrgreen:
белка
"hydroveverka"
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové kuželové soukolí hlavního převodu - "uralfórum sobě

Nový příspěvek od zdeněk »

veverka píše:Mě by se líbilo, kdyby to nové soukolí maximálku trochu snížilo. Když jedeme těch 100km/h a víc, tak už začínám mluvit dost neslušně a mám chuť opustit loďku :mrgreen:

.......při 5000 ot/min to pojede 95km/h. To si můžete i povídat a sledovat panoramata :mrgreen:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
drpalik13

Re: Nové kuželové soukolí hlavního převodu - "uralfórum sobě

Nový příspěvek od drpalik13 »

Taky jsi obědnávam jedno soukolí. Podle hlasování je nás nejmenĕ 7. To jsem nečekal.
draplik13

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od draplik13 »

Zapoměl jsem napsat že chci soukolí na Urala s uzávĕrkou.
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Michal »

Hlasování uzavřeno. Výsledek hlasování je zcela jednoznačný, 12% má dvakrát tolik hlasů, než kterákoliv jiná varianta.

Já beru jedno soukolí pro sebe a ještě jedno pro Dave Hookera (Mr.Cob), který hrozně touží po pomalejším převodu a chce ho za každou cenu. Oboje soukolí Ural 2WD. Ale předpokládám, že ten zápich na kraji uděláme i pro 1WD stroje, ať nemáme zbytečně 3 verze.

Pokles maximální rychlosti asi nebude tak velký. Když jsem na Hondu namontoval o jeden zub pomalejší řetězové kolečko, tak maximálka dokonce vzrostla, protože to mělo víc síly překonat aerodynamický odpor :-)
Spotřebu mi snížily Gossieho jehly, tak se maximálně dostanu zpět na origo hodnoty.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od zdeněk »

Michal píše:Hlasování uzavřeno. Výsledek hlasování je zcela jednoznačný, 12% má dvakrát tolik hlasů, než kterákoliv jiná varianta.

Já beru jedno soukolí pro sebe a ještě jedno pro Dave Hookera (Mr.Cob), který hrozně touží po pomalejším převodu a chce ho za každou cenu. Oboje soukolí Ural 2WD. Ale předpokládám, že ten zápich na kraji uděláme i pro 1WD stroje, ať nemáme zbytečně 3 verze.

Pokles maximální rychlosti asi nebude tak velký. Když jsem na Hondu namontoval o jeden zub pomalejší řetězové kolečko, tak maximálka dokonce vzrostla, protože to mělo víc síly překonat aerodynamický odpor :-)
Spotřebu mi snížily Gossieho jehly, tak se maximálně dostanu zpět na origo hodnoty.

Michale máš nějakou informaci o termínu do kterého bude soukolí k mání ???? :mrgreen:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Michal »

"Tatíí, kdy už tam bůdééém?!!!" :-D :-D
Kohouti jsou malí páni, jitřenka řídí kokrhání. :-)

Záleží čistě na volném čase zainteresovaných dobrovolníků. Má nedostatečná strojařská kvalifikace mi brání v tomto nějak užitečně pomoct. Zkusím alespoň nějak včas zařídit ty výfuky, příští týden by se s tím mělo začít.
Na soukolí nijak spěchat nemusíme, začíná zima, nikdo nebudeme mít trakci na nějaké stoupání nebo lámání zubů.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Němec
Příspěvky: 336
Registrován: 15 led 2011, 08:32
Bydliště: Horní Dolní
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Němec »

ještě k tom lámání - to jste ty a Zdeněk vylámali při pokusu o rozjezd, nebo i v tahu, když už se soukolí točilo?
Ural Ranger 2008, 22tis km
Uživatelský avatar
zdeněk
Příspěvky: 348
Registrován: 27 úno 2011, 10:35
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od zdeněk »

Němec píše:ještě k tom lámání - to jste ty a Zdeněk vylámali při pokusu o rozjezd, nebo i v tahu, když už se soukolí točilo?


Vždy se zuby vylámaly při tahu. Poprvé to bylo v hlubokém písku na 1dničku se závěrkou (tam ustřelily 3 zuby). Podruhé to bylo na louce do kopce na 1dničku bez uzávěrky kde jsem ve vysoké trávě projel dost velkou dírou. Při propružení zadního kola to jenom prasklo a už jsem věděl že je po zubech (tam ustřelily 2 zuby) :mrgreen:
zdeněk
Dněpr K750 r.v.1968
Ural Tourist SWD 750 r.v.2001
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 1123
Registrován: 14 led 2011, 21:43
Bydliště: Károv, Středočeský kraj

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Michal »

Já jen couval v bahně, žádná velká zátěž, musel jsem ten zub načnout někdy předtím při jízdě v terénu. Žádný extrémní záhul ale ten den nedostával, žádné skákání po šutrech nebylo, už jsem mu dával nažrat i víc.
Doufám, že příštím nejslabším místem bude něco snadno vyměnitelného a přitom skladného. Třeba hardyspojka nebo kříž. Úplně nejlépe by to ale měla být guma. S tou kontaktní plochou, zatížením od motorky a nepřilnavým terénem je na zadní kolo schopná přenést mnohem menší sílu, než jaké jsou vystaveny poloosy a soukolí aut.
By my deeds I honor him, flat twin.
Michal "Potápka" :-)

Днепр 650 Молодежный Чоппер (КМЗ-8.157.022) 2002г.
Урал 750 Спортсман (2WD) 2005г.
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Peterson »

Michal píše:"Tatíí, kdy už tam bůdééém?!!!" :-D :-D
Kohouti jsou malí páni, jitřenka řídí kokrhání. :-)

Záleží čistě na volném čase zainteresovaných dobrovolníků. Má nedostatečná strojařská kvalifikace mi brání v tomto nějak užitečně pomoct. Zkusím alespoň nějak včas zařídit ty výfuky, příští týden by se s tím mělo začít.
Na soukolí nijak spěchat nemusíme, začíná zima, nikdo nebudeme mít trakci na nějaké stoupání nebo lámání zubů.
Také rád přiložím ruku k dílu v rámci mých schopností a možností. Pokud by bylo potřeba něco, co nevyžaduje hluboké strojařské znalosti, rád nám pomohu.

Hádám, že bychom měli určit, kdo celou akci zastřeší a postará se o rozdělení dílčích prací. Michale, chce se Ti do toho?
Uživatelský avatar
Peterson
Příspěvky: 75
Registrován: 16 úno 2011, 16:40
Bydliště: ČB

Re: Kuželové soukolí

Nový příspěvek od Peterson »

Michal píše:Zkusím alespoň nějak včas zařídit ty výfuky, příští týden by se s tím mělo začít.
Budeš vycházet z originálních svodů pro 650ku: 2 do 1 ???
Odpovědět