Rozepře na téma závit vodících čepů

Pravidla fóra
Zde doplnit text

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Rozepře na téma závit vodících čepů

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Jura » 11 dub 2015, 03:04

No chlapi, teda pěkně jste se rozepsali, a to si člověk řekne "jenom nějakej blbej závit"

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od serpico-3 » 10 dub 2015, 15:31

Ano, já ho neznám, ale je to tak. A co se týče napadání mladých, v tom to přece není. Jakou mám já zásluhu, že je mi 60 let? Mohu to nějak ovlivnit? A to samé má 15letý nebo 30letý. Důležité je, jaký je. V tom všechno vězí, lidé je různorodá směsice buňek s velkými rozdíly a návyky..Spíš jde o to,proč ze všeho dělat vědu. Někdo o něčem řekne, že se mu něco nelíbí a už je kdoví co..Ale je to fuk, jen řeknu jednu odpozorovanou věc, kterou mi potvrdili i ještě starší, než jsem já. Když je někdo opravdu schopný a šikovný, většinou bývá i skromný..Jen ti ostatní to nahrazují něčím jiným. Já jen za sebe mohu říci, že jelikož jsem přes 23 let na volné noze jako živnostník, mám samozřejmě jiné návyky a zkušenosti ze života než celoživotní zaměstnanec. Ti žijí v jiném světě a podle toho i myslí. Já nemusím mít na hubě tlumič, abych neurazil nadřízeného, já říkám vždy jen to, co si myslím. A nikdy záměrně nikoho neurážím..Není proč a nač. A největší radost mi právě dělají šikovní lidé mladšího věku, slintalů tady bude vždycky dost a dost..A že mám raději starou kvalitní práci s vysokou spolehlivostí? Jsem rád pánem stroje, který řídím a ovládám. Ale to je moje věc, jen někoho moje "staromodnost" prostě se.e...Ale to není můj problém.. ;)

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Michal » 10 dub 2015, 00:31

Jirko, nic hasit netřeba. Kdo Davyho zná dobře, ten se jen tiše směje. :)

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Jirka-MT9 » 10 dub 2015, 00:12

Tak mi to vážení nedá, abych se nezapojil do Vaší diskuze, či spíše nyní už jen rozepře. Osobně se mi také líbí staré jednoduché řešení, ale na druhou stranu pokud se přesvědčím že jiné řešení je lepší, tak se mu nebráním. Je rozdíl mezi tím když má někdo veterána na výstavu a na ježdění. Na výstavu dám přednost originalitě, na ježdění spolehlivosti - to je můj názor, ale nikomu ho nevnucuji jako jediný správný. Osobně se mi nelíbí, jak Vaše rozepře sklouzává k vzájemnému napadání a nechápu Vaši zarytost a neústupnost. Znám osobně jak Davyho, Michala i JirkuHK a ačkoli jsou o nějaký pátek mladší tak si jich moc vážím, neboť mi je jasné že jsou inteligentní a šikovní. Serpica ani Jirku veterána osobně neznám, ale právě proto bych si osobně nedovolil je napadat pro jejich názory. Jsem asi ještě stará škola a domnívám se že je to minimálně nevhodné. To samé platí i pro druhou stranu, napadat a urážet někoho jen proto že je mladší a má jiné názory než já se mi také nejeví jako optimální. Tohle fórum by mělo spojovat lidi a ne rozdělovat - nemyslíte? Zkuste prosím příště komunikovat s větší dávkou respektu, slušnosti a pokory k sobě navzájem. Děkuji všem, kteří to dočetli až sem a snad pochopili co jsem tím chtěl říci. Kdo to nepochopil, nechť mne klidně ukamenuje :D . Přeji hezký den plný pohody a úsměvů.

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od serpico-3 » 09 dub 2015, 23:04

Ale tady přeci nejde jen o červený silikon, tenhle můj názor se prostě jen někoho dotknul.Je to zástupný problém. Dnes nemůžeš nic říci, aby se různá EGA necítila dotčená a uražená. Např. napíši, dělám u kamaráda/který bydlí 16 km ode mne/ a ono jim to připadá divné, napíši, že si vážím starých konstruktérů a novodobí věhlasní konstruktéři -překleslovači jsou pohoršeni a nastane výklad, jak to vlastně je...ale za ty prachy proč ne, že.? Já být na jejich místě, tak dám výpověď a udělám se sám pro sebe...Hoši jsou prostě nafoukaní čecháčci schovaní pod peřinou ve firmě a ten, /kdo někde v hospodě něco pochytil a je u něj všechno moderní špatný./ je trol...a ani to ten dotyčný neumí napsat..troll /má 2l/..

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Jirka veteran » 09 dub 2015, 20:18

Serpico-sleduji tuhle rozepři a původně jsem se do toho vůbec nechtěl míchat,četl jsem to několikrát a vůbec nechápal komu to patří, osobně si myslím,ze snad není možné,ze by Davy myslel v tom svém příspěvků právě na Vas. I když si o Davym myslím svoje, těžko pro mne uvěřit ze by to byl takový člověk. Já Vas uznavam jako fachmana a nikdy jsem Vas nevidel,to ze rozumite vselijakym samohybum i situaci ve světě jsem pochopil z Vasich prispevku a dle svých zivotnich zkusenosti. Opravdu se mi nechce věřit,ze to bylo mireno na Vas,jasné v mládí jsme dělali různé voloviny,ale tohle? Myslím,ze by se k tomu mel vyjadrit sam Davy,a tímto ho vyzyvam aby tak učinil.
Jezdím závody historiku a zvláště Němečtí jezdci jsou preborniky v patlani červeného silikonu všude kde to jde,ani se neobtezuji tu vytlacenou hmotu šetřit a nechají to tak jak je,je to hnus co si budeme povídat a já se na to už ani nedivam neb je mi z toho na blítí. Ale je to jejich věc,at si delaji co chtějí.
Omlouvam se za pravopis,píšu to na tabletu.

Re: Vodící čepy spojky

od serpico-3 » 08 dub 2015, 23:35

Davy píše:jirka-hk> Nenech prchlivost cloumat svym majestatem, tenhle pan je obycejnej trol (byt nejspis netusi co to znamena). Osobne si myslim, ze zadnou motorku nikdy nemel, maximalne ji videl u souseda na zahrade.
Přiznám se, že jsi mne překvapil. Nikomu neberu jeho suverenitu, ale takhle mladý narcis je známka vlastních komplexů a nedospělosti. Slušnost nebudu vůbec připomínat, a přiznám se, že mě až zarazilo, jak jsem se v tvém odhadu již na začátku trefil. Samolibost tě jednou doběhne už jen proto, jak jsi jí předvedl, když jsem se nechtěně trefil do černého. Moderní kurvilové se rozčílili, že někdo napsal svůj názor na určíté technické a estetické věci. Soudruzi, jste hodni tohoto oslovení a věřte, že s podobnými , jako jste vy, jsem měl v životě co do činění. Byli téměř všude, kam se člověk podíval..Fapeko, děkuji za obranu, ale mě to, co takhle o mě hovořilo nemůže urazit..

Re: Vodící čepy spojky

od Davy » 09 bře 2015, 16:28

fapeko píše:Hoši truchu se prosim krotte k človekovi ,ktere ho jste nikdy neviděli a svym věkem by Vám mohl dělat otce.
A určitě má velké zkušenosti z motorama než někteří z Vás tady
Tys ho videl? Ja si myslim ze "zkusenosti" ma jen od strejcu z hospody, protoze vetsina jeho prispevku je ve stylu "Mymu znamymu se stalo ...." , nebo "Jednou jsme s mym kamaradem...". A vsechny jeho prispevky by se daly shrnout do vety: Vsechno moderni je spatny. Takhle by clovek kterej by mel neco najezdeno nepsal.
Internet je takovy zvlastni prostredi. Tady nemuzes uctu vyzadovat na zaklade veku. Musis ukazat ze neco vis. Argumenty typu "ja jsem se motal kolem motorek kdyz ty jsi jeste nebyl na svete" (jirka-veteran) jsou tady k smichu.

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Jirka-MT9 » 09 bře 2015, 15:24

:D Díky za poučení vesničana, teď jsem chytřejší než televizní noviny :lol: . Věřím Vám, rád jsem se nechal poučit jak to dnes chodí, ale nemám z toho vůbec dobrý pocit ;) .

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Michal » 08 bře 2015, 22:15

K tomu vtipu je nutno dodat, že si za to můžeme sami. Všechny ty pračky stály nominálně pořád stejně, přestože cena práce, surovin i energií za 20 let stoupla několikanásobně. Podobné je to s autama, ty za 20 let nominálně dokonce zlevnily. Co od nich pak čekat?

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Fort » 08 bře 2015, 21:36

přesně o tom je, Jirko, jeden velmi smutnej vtip:

Víte jaký je rozdíl mezi pračkou vyrobenou v roce 1995, další z roku 2005 a tou z roku 2015?
ŽÁDNÝ!
Všechny tři skončí svou životnost v roce 2017...

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Michal » 08 bře 2015, 21:35

Jirko, jsou světlé případy, kdy konstruktér něco navrhuje technicky optimálně (nebo si to mylně myslí), většinou mu do toho ale kecá někdo kdo konstruktérem není. Je to samozřejmě firmu od filmy jinak.
V absurdistánu minulé doby nějaký ředitel dosazený za stranickou poslušnost rozhodoval ve stylu "rozkaz zněl jasně", do stanoveného termínu (nějaké výročí) bude hotové něco zhruba splňující vágní zadání a celý program se vejde do přidělených peněz. Dnes jsme se posunuli mnohem dál - do absurdistánu korporátního, kde nějaký střední manager, co nemá na to se dostat výš, rozhoduje ve stylu "rozkaz zněl jasně", do stanoveného termínu (co si někdo vycucal z prstu) bude hotové něco co nějak projde testem a vývoj se vejde do rozpočtu. A přes to nejede vlak.
Když se pak objeví nečekaný zádrhel, prvořadým úkolem je "splnit rozkaz", kvůli časové tísni se to navrhne se součáskama které jsou zrovna v regálu, ač jsou třeba dražší a méně vhodné, později nalezené chyby se napravují, pokud vůbec, způsobem co neohrozí termín a rozpočet vývoje. Že je výsledek nevýhodý pro výrobu, prodej i pověst firmy v očích zákazníka "není náš problém". Všichni pak obdrží pochvalu za příkladnou práci, ač se stydí za svá jména na výkresech. Naštěstí lidé jsou různí a i mezi středním managementem se najdou lidé, kteří myslí na celkový výsledek a nebojí se v zájmu dobrého výrobku výrazně přešvyhnout termíny i rozpočet. Ti jsou za to řádně jebáni a jedinou odměnou jim je dobrý pocit z dobře odvedené práce.
Někdy má člověk pocit, že hraje v absurdní komedii. Musel bys s těma lidma dělat na vlastní kůži abys tomu uvěřil. Ale co, za ty prachy... budiž.

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Jirka-MT9 » 08 bře 2015, 09:23

Tak právě jsi mi zbořil jednu z posledních iluzí Michale :( . Já vesnický hlupák si dosud myslel, že konstruktéři a vývojáři dělají vše jak nejlépe to lze, dlouze zkouší vyvíjí a pak nejlepší výsledky aplikují. Že v době minulé bylo značné omezení z hlediska nedostupnosti speciálních materiálů vím, ale že to je i dnes? Na druhou stranu se nemohu ubránit dojmu, že čím starší výrobek, tím lepší. Samozřejmě když to posuzuji s ohledem na dobu a možnosti v době konstrukce. Prostě mám dojem, že v dobách dávno minulých byl výsledek konstruktérů tak nějak kvalitnější a výrobky spíše zastaraly morálně, než že by přestaly plnit svoji funkci. Teď je mi jasné, že za tím stojí kravaťáci - manažeři kterým se točí v očích dolary jako strejdovi skrblíkovi.

Re: Vodící čepy spojky

od Michal » 07 bře 2015, 22:32

fapeko píše:Hoši truchu se prosim krotte k človekovi ,ktere ho jste nikdy neviděli a svym věkem by Vám mohl dělat otce.
A určitě má velké zkušenosti z motorama než někteří z Vás tady
Zde bych si dovolil podotknout že s věkem se člověk nemusí nutně stávat moudřejším. V tomhle jsem sám nejlepším příkladem. Očekával jsem, že se vzděláním, věkem a zkušenostmi budu postupně moudřejší a moudřejší. Nedávno jsem si ale uvědomil, že se tak neděje. Dokonce naopak, stávám se blbějším. :)

Ohledně konkrétní zmíněné osoby, myslím že ostatní jen vrací stejným metrem. Pán svým stylem diskuze odpovídá své přezdívce. Tedy omen nomen. :D

Jo a představa, že konstruktéři volí technicky optimální řešení, je lichá. Jako konstruktér to vidím denně. Většinou se to dělá podle toho co je zrovna k dispozici, přestože to není zrovna prozíravé. Když se situace změní, nikdo to už nepředělává. Dále, když se objeví méně závažná chyba, nikdo s tím nic nedělá, ačkoliv to všichni vědí. Navíc konstruktérovi do toho mluví spousta lidí, různí techničtí i netechniční vedoucí všeho možného (dnes se tomu říká manažeři), výsledek je pak náhodným produktem chaosu.

Re: Rozepře na téma závit vodících čepů

od Michal » 07 bře 2015, 22:07

Dovolil jsem si rozdělit téma. U některých příspěvků bylo těžké rozhodnout, zda jsou dostatečně mimo téma nebo úroveň, tak se neciťte dotčeni.

Nahoru